Üç yapraklı yoncanın üç yürekli annesi

15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda omuz omuza şehit düşen Komiser Yardımcıları Cennet Yiğit, Seher Yaşar ve Gülşah Güler’in aileleri, Hatay’da buluştu. 15 Temmuz’un 4. yılında şehit çocuklarının izinde etle tırnak gibi olan üç aile, şehit Gülşah Güler’in kabri başından dua etti, FETÖ’ye lanet okudu

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında bedenlerini vatanları için bombalara siper eden Özel Harekat’ın kadın kahramanları Hataylı Gülşah Güler (24), Ankaralı Seher Yaşar (23) ve Kayserili Cennet Yiğit (23), Kurtuluş Savaşı’nın kahramanları Nene Hatun, Şerife Bacı ve Kara Fatma gibi gösterdikleri cesaretle isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdı. Üniversiteyi ve akademiyi birlikte bitirip polis olan özel harekatın gözü kara üç kadın kahramanı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda omuz omuza birlikte şehit şahadete yürüdü. 83 milyonun gönlünde taht kuran 3 kahramanın dostluklarını, daha önce birbirlerini tanımayan aileleri de sürdürüyor. Bu 3 kahramanın 3 yürekli annesi, aileleriyle birlikte, şehitlerden Gülşah Güler’in Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde bulunan Gülşah Güler’in kabri başında buluştu. Şehit anneleri Emine Güler, Dilek Yaşar ve Huriye Yiğit birbirlerine sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Evlatlarının yıllardır sürdürdüğü dostluğun kendilerine miras kaldığını anlatan şehit anneleri, “Acımız bir, gururumuz bir. Bin kere de olsa evlatlarımızı şehit vermeye hazırız. Evlatsız kalırsak biz de şehit adayıyız” diyerek, FETÖ’ye en net mesajı verdi.

BUNLAR GURUR GÖZYAŞLARI
Gülşah Güler’in annesi Emine Güler, “Bizler anne ve babaları olarak, yavrularımızın yarım kalan arkadaşlıklarını devam ettiriyoruz. Seher’imin ve Cennet’imin annelerini görür görmez, hepimiz gözyaşlarına boğulduk. Ama bu gözyaşları evlatlarımızın bizlere bıraktığı gururun gözyaşları. Hain FETÖ sakın sevinmesin, bizler bu vatan için bir ölür bin diriliriz. Son kişi kalana kadar savaşırız ama yine de bu vatanı o hainlere bırakmayız. 15 Temmuz’un seyrini değiştiren Cumhurbaşkanımız gibi liderlerimiz olduğu müddetçe sırtımız yere gelmez” dedi.

FETÖ KIZIMIN HATIRALARINI ÇALDI
Seher Yaşar’ın annesi Dilek Yaşar, “FETÖ, kızımı hayattan kopardığı gibi hatıralarını da yok etti. Ama her gün Seher’im gelecekmiş gibi bekliyoruz. Kızımın eşyaları için bir oda yaptık. Resimleri var ama bir kendisi yok. Onlar etle tırnak gibi arkadaşken birlikte şehit düştü. Bizler de aileleri olarak, onlar gibi etle tırnak gibi olduk. Dosta düşmana karşı daima birlik olacağız, gerekirse vatanımız için çocuklarımız gibi şehit olacağız. Şairin dediği gibi… Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bizler de evlatlarımız gibi bu vatan için şehit adayıyız.”

ONLAR ÖZEL HAREKATIN 3 YONCASI
Cennet Yiğit’in Annesi Huriye Yiğit: Cennet ile can dostları Gülşah ve Seher, Özel Harekat’ın 3 yapraklı yoncasıydı. Pensilvanya’daki hain ve çetesi bizim bu üç yapraklı yoncamızı koparıp aldı. Ama şimdi binlerce milyonlarca Cennetimiz, Seherimiz ve Gülşah’ımız var. 15 Temmuz’dan önce sadece çocuklarımız bizlere anne derdi ama şimdi tüm Türkiye bizlere anne diyor. Şehit evlatlarımızın bıraktığı gurur ve onur bizim yaşam sebebimiz. FETÖ’cülerin alınlarına mühürlenen hainlikleri ise ebediyete kadar silinmeyecek.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vatan için gerekirse diğer kolum da feda olsun

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
7.066.688

VAKA

6.522.435

İYİLEŞME

63.372

ÖLÜM

544.253

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
232.522.770

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

4.754.133

ÖLÜM

101.049.403

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470