• Son Vakit
  • Gündem
  • Sezal sessizliğini bozdu; Çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesi verdik!

Sezal sessizliğini bozdu; Çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesi verdik!

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Sezal, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Daha önce parti geçmişim olmadı. Hakkımda herhangi bir şaibe veya dedikodu yoktur. Deva Partisinde de Kahramanmaraş teşkilatında kurucu üye akabinde ekonomiden ve sonrasında gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttük. Deva Partisinin Kahramanmaraş İl Başkanı katılmış olduğu bir programda “Şahsi olarak değerlendirmeyelim o dönem yaklaşık 9-10 kişi çeşitli nedenlerle liste dışı kaldı. Bunların nedenleri tartışılabilir. Turgut beye soruldu yeni yönetimde olmak istiyor musun diye, evet dedi ve yeni yönetimde de oldu. Daha önceki kurucu yönetim kurulunda da Ekonomiden ve Gençlikten sorumlu il başkan yardımcılığı yaptı. Tabii şu var burada il başkanlığının tasarrufunda olan bir durum söz konusu, bir yol yürüyeceği zaman, seçime gidecek bir ekip oluşturulacağı zaman yaptıkları ve ettikleri ile bunu değerlendirmeli. Bir karnesi verilir herkesin. Bu karneye göre de dersiniz ben bunla bu işi daha iyi götürürüm. Bizim bir art niyetimiz olsaydı yönetime almazdık. Diğer dokuz arkadaşımızdan ayrıldığımız gibi senle de yollarımızı ayırıyoruz derdik. Daha sonra il başkan yardımcıları açıklandıktan sonra arkadaşımızın böyle bir tasarrufu oldu. Buna da kendince bir takım sebepler söyledi. Ama şu da var tabii kamuoyu şunu da değerlendirmeli yönetim kuruluna alınmış ama il başkan yardımcılığı verilmemiş birinin niye aynı anda istifa etmesi, onunla onun bağlantısı kurulabilir. Bu yine benim kendi kanaatim, belki başka şeyler de olabilir.” -diyerek aklı sıra benim il başkan yardımcılığı verilmediğinden istifa ettiğimi kamuoyuna lanse etse de bu ister parti kanadında isterse de bizzat kendisi tarafından çok iyi bir şekilde biliniyor ki, ben hep yanlışları çekinmeden söyleyen biriyim.

“TEŞKİLAT İÇİNDE ÇOK YANLIŞLAR VARDI”

Teşkilat içinde çok yanlışlar vardı ve hepsini de teker teker kendisine ilettim. 19 Mayıs tarihinde itirazlarımızı kendilerine bildirdik, fakat sonuç alamadık, bir süre daha belki düzelir, düzeltilir düşüncesiyle bekledik ve iletmiş olduğumuz yanlışlardan dönülmedi ve İl Başkanı sayın Karatutlu’nun millete performans karnesi verdiği gibi bizlerde kendisine çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesini verdik ve akabinde istifa ettik. Yani ben aslında 20 Mayıs tarihinden itibaren İl Başkan Yardımcılığı görevimi ve Gençlik Politikaları Başkanlığı görevimi kendilerine de ilettikten sonra bırakmıştım ve kongreye kadar da Yönetim Kurulu üyesi olarak devam ettim. Belirtmiş olduğum gibi hakkımda şuana kadar en ufak bir şaibe dedikodu yoktur ve olmasına da izin vermem. Bu şekilde mesnetsiz açıklama yaparak kamuoyunda hakkımda yanlış fikirler oluşmasına hizmet etmek profesyonelce bir davranış olmayıp, sayın il başkanının Deva Partisine gelmeden önce görev yaptığı partide bir yerlere gelmeyince ayrılması ile aynı tutarak her kesi kendisi gibi gördüğünün kanıtıdır.”

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güngöralp’ten İyi Partili Türkkan’a sert tepki!

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
8.841.993

VAKA

8.370.274

İYİLEŞME

77.192

ÖLÜM

471.719

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
264.063.084

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

5.232.850

ÖLÜM

132.589.717

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470