Salih Kurt’tan Kandil Mesajı!

A Haber Ajansı’nın Köşe Yazarı Araştırmacı-Yazar Salih Kurt Mevlid Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin kâinatın tamamına nur saçıp aydınlattığını söyleyen Salih Kurt, “Sevgili Peygamberimiz, geçmişten geleceğe tüm insanlığın rehberi, güzel ahlak, adalet, merhamet gibi kavramların vücut bulmuş halidir. O’nun doğumuyla birlikte dünyaya yepyeni ve iyiliklerle, güzelliklerle dolu bir nizam hâkim olmuştur. Cehaletin yerini ilim ve irfanın, zalimliğin yerini merhamet duygularının, ayrışmanın yerini kardeşlik hislerinin aldığı ‘Asr-ı Saadet’ çağı başlamıştır. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.), Kur’an-ı Kerim’de tarif edildiği şekliyle, ‘Müjdeleyici, uyarıcı, dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi’ olarak milyarlarca insanın gönlünde, zihninde sonsuza kadar yer edinmiştir. Rabbimiz, Fetih Sûresi’nin 17’inci ayetinde, ‘Kim Allah’a ve Peygamberine itaat ederse, Allah onu içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar.’ buyurmuşlardır.” ifadelerini kullandı.
Peygamber Efendimizin (S.A.V.) 63 sene boyunca sürdürdüğü örnek hayatı tüm insanların dikkatlice incelemeleri gerektiğini ifade eden Araştırmacı Yazar Salih Kurt, “Uyguladığı dahiyâne yöntemlerle dağınık kabileleri İslam bayrağı altında bir araya getiren usta bir devlet adamı, en zorlu anlaşmazlıkları çözmek için her daim kapısı çalınan ‘Emin’ yani güvenilir kişilik, kuşu öldü diye bir çocuğa taziye ziyaretine giden uçsuz bucaksız bir merhamet abidesi, tüm bunlar Sevgili Peygamberimizi (S.A.V.) anlatacak sadece birkaç cümle olabilir. O’nun ortaya koyduğu adil ve insan odaklı dünya nizamı düşüncesi, günümüzde birçok bölgede karşılaştığımız sorunların çözümüne en üst düzeyde yardımcı olabilecektir. Resulullah’ı (S.A.V.) anlamak, O’nun verdiği evrensel ve manevi mesajı kuşaktan kuşağa aktarmak, hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Gecesi’ni tebrik ediyor, Rabbimden birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmesini niyaz ediyorum.” dedi.

1 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şule Özülkü’den Kandil Mesajı!

Hızlı Yorum Yap

1 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
8.841.993

VAKA

8.370.274

İYİLEŞME

77.192

ÖLÜM

471.719

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
264.027.281

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

5.230.119

ÖLÜM

132.553.914

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470