• Son Vakit
 • Gündem
 • Reji ekrana yanlış görüntüyü verince Erdoğan’dan uyarı geldi: Şu anı gösterelim

Reji ekrana yanlış görüntüyü verince Erdoğan’dan uyarı geldi: Şu anı gösterelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars Barajı açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasının ardından bölgeye telekonferans sistemiyle bağlandı ve barajın açılışını gerçekleştirdi. Açılış esnasında, reji ekrana barajın kış görüntülerini getirince Erdoğan uyarıda bulundu.

REJİ, KIŞ GÖRÜNTÜLERİNİ VERDİ

Barajın görüntülerinin ekrana verilmesini isteyen Cumhurbaşkanı, “Öncelikle şöyle bir zoomlayalım. Baraj çevresini milletimize televizyon ekranlarından bir gösterelim” dedikten sonra ekrana kış ayında çekilmiş görüntü geldi.

ERDOĞAN’DAN UYARI GELDİ

Erdoğan kış görüntülerinin ardından rejiye uyarıda bulunarak, “Kış mevsiminde çekilmiş olanları değil ha, şimdiki… Şu anı gösterelim” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısının ardından reji ekrana son zamanlarda çekilen görüntüleri getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Hükümete geldiğimizde 276 baraj vardı. Bugün ise, son 18 yıldaki 585. barajı ülkemize kazandırıyoruz. Sulama tesislerindeki sayıyı da 2 kattan fazla artırdık. Şehirlerimizi barajlarla donatarak milletimizin refah seviyesini yükselttik. Kars Barajı’nda geçen yıl su tutunmaya başlanmıştı. 541 bin dekar arazinin sıkıntısız bir mevsim geçirmesi planlandı. İnşa bedeli 330 milyon TL olan baraj, 1 yılda yapılan yatırımı 2 katıyla geri ödemiştir. Sulamalar ve diğer yatırımlarla bu projenin toplam maliyeti 2 milyar TL’yi bulacaktır. Ülkemize ve bölgemize büyük katkı sağlayacak bir eser ortaya çıktı.

“YÜZDE 4,5 BÜYÜME ORANI ELDE ETTİK”

Bu yatırımlar Türkiye’nin son 18 yılda geldiği seviyenin göstergesidir. Engelleme çabalarına rağmen dev projelerle ülkemizi geleceğe hazırlamayı sürdürdük. Biz büyüdükçe, güçlendikçe Türkiye’ye yönelik saldırılar arttı. 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyüme oranını elde ettik. Ülkemize yönelik her saldırıda daha fazla tecrübe, daha fazla güç elde ettik. Ekonomide aldığımız önlemlerin etkilerini mayıs ayından itibaren görmeye başladık. Türk lirasını dünya çapında işlem gören istikrarlı ve itibarlı bir para birimi haline getiriyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren ekonomide çok ciddi bir ivme bekliyoruz.

“TEMİZLİK, MASKE, MESAFE”

Son günlerde yayınlanan rakamlar salgınla mücadele mevzi kaybetmeye başladığımıza işaret ediyor. Salgının üstesinden gelmenin yolu, maske, mesafe ve temizlikten geçiyor. Bu sıralamayı baş harflerini anlamlı kılmak için küçük bir takdim tehir ile değiştirerek tekrarlamak istiyorum: ‘Temizlik, maske, mesafe.’ Yani tamam. İnşallah bu kurallara riayet ederek salgını gündemimizden çıkaracağımıza inanıyorum”

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Türkiye’nin ürettiği milli solunum cihazları Brezilya’da kullanılmaya başlandı

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  355.528

  VAKA

  310.027

  İYİLEŞME

  9.584

  ÖLÜM

  45.501

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  41.595.980

  VAKA

  28.268.643

  İYİLEŞME

  1.135.880

  ÖLÜM

  13.327.337

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Son Vakit'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Son Vakit'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470