Jetler uçuyor camlar patlıyordu

15 Temmuz gecesi FETÖ’nün ele geçirmeye çalıştığı yerlerden biri de Atatürk Havalimanı’ydı. O gece olaylara tanıklık eden dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcısı Celal Özuğur, kulede ve Erdoğan’ın vatandaşlarla buluştuğu Devlet Konukevi’nde yaşananları SABAH’ a anlattı

İşte Özuğur’un anlattıkları:
* Hafta sonunu geçirmek için 19:00 uçağıyla Ankara’dan İstanbul’a gelmiştim. Gece telefon geldi. Havalimanında askerlerin olduğu ve uçuşların durdurulduğu söylendi. Evden yürüyerek havalimanına ulaştım.
* ‘Kule ele geçirildi dediler. Kuleye çıktığımda halk da kuledeydi. Biz Cumhurbaşkanını karşılamak için kuleden aşağı indik. Bu sırada darbecilerin kullandığı alçaktan uçuş yapan ve sonik patlamalar yapan savaş jetleri geçiş yaptı. Jetlerin alçak geçişi sırasında patlayan camlar nedeniyle yaralananlar vardı. Cumhurbaşkanımız içeri girer girmez yaralıların yanına giderek onlarla ilgilendi.

SIĞINAK TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ
* Bir kaç saat sonra kuleden beni arayarak tanımsız bir helikopterin bize doğru yaklaştığı söyledi. Cumhurbaşkanımıza bilgi verdim. Cumhurbaşkanımız kulede görevli arkadaşımızla konuşarak bazı talimatlar verdi. Ancak helikopterin kuleyle hiçbir irtibatı yoktu. Bunun üzerine kendisine ‘Güvenli sığınak gibi bir yer var oraya gidelim’ dedik. Kabul etmedi. ‘Burada kalacağız. Ayrılmayacağız’ dedi.
* Bize ‘Bütün hızınızı meydanı açmaya eski haline getirmeye uçuşları başlatın’ talimatı verdi. Kendisi çıktı konuşma yaptı. O olayda bile soğukkanlılığını kaybetmedi.
* Eğer başarılı olsalardı, biz Suriye gibi olurduk. Allah yurdumuzu büyük bir felaketten korudu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vatan için gerekirse diğer kolum da feda olsun

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
7.718.613

VAKA

7.144.249

İYİLEŞME

68.050

ÖLÜM

574.364

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
242.648.151

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

4.932.770

ÖLÜM

111.174.784

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470