İSTOK’DAN SUÇ DUYURUSU

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK), bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.
İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK), geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında imam hatipliler için söylediği sözlerle tepkileri üzerine çeken Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu yaptı.
İzmir Adliyesi önüne gelen İSTOK üyeleri, Erol Mütercimler için kamu davası açılmasını talep etti. Basın açıklamasını yapan İSTOK Dönem Başkanı Ali Mamak, Erol Mütercimler hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

“Bu cümleler imam hatip camiasına düşman bir zihniyetin dışa vurumudur”
Ali Mamak, Erol Mütercimler’in imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak mezunları aşağıladığını söylerken, suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi sebebiyle televizyon ve sosyal medya kanalı üzerinden videoya ulaşılabiliyor olmasının üzüntülerini arttırdığını ifade etti.
İmam hatip camiasının 1 milyon 400 bin öğrencisi ve çok sayıda mezunu olduğunu söyleyen Mamak, “69 yıl önce kurulmuş olan İmam Hatip Okulları, kamuoyunun da gayet yakından bildiği gibi, halkımızın teveccühü ile bugüne ulaşmış eğitim kurumlarıdır. İmam hatip mezunlarımız, dün olduğu gibi bugün de esnafından öğretim görevlisine, mühendisinden devlet adamına kadar ülkemizin dört bir yanında hizmet vermektedir. Bir televizyon programında sıradan gibi görünen; fakat gayet bilinçlice sarf edilmiş cümleler aslında, kurulduğu günden bu yana imam hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur. Bu zihniyetin hedefi Türkiye’dir, 83 milyonluk birlik ve beraberliğimizdir” dedi.

HABER : Yunus Karaman

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Türkiye Eski Türkiye Değil

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  2.442.350

  VAKA

  2.322.511

  İYİLEŞME

  25.344

  ÖLÜM

  119.839

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  100.243.101

  VAKA

  55.342.114

  İYİLEŞME

  2.156.850

  ÖLÜM

  44.900.987

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Son Vakit'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Son Vakit'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470