İki yıldır annesini göremiyordu

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının sivil şehitlerinden Gaziantepli Şirin Diril'in annesi Münevver Diril, 'Darbeydi, savaştı. Çok kötü bir gündü. Zalimler atamız Hazreti Hüseyin'i şehit etmişler. Oğlum da tıpkı atası gibi zalimler tarafından şehit edildi' dedi. Gaziantep'in Nurdağı ilçesine bağlı Sakçagözü…

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının sivil şehitlerinden Gaziantepli Şirin Diril’in annesi Münevver Diril, “Darbeydi, savaştı. Çok kötü bir gündü. Zalimler atamız Hazreti Hüseyin’i şehit etmişler. Oğlum da tıpkı atası gibi zalimler tarafından şehit edildi” dedi. Gaziantep’in Nurdağı ilçesine bağlı Sakçagözü mahallesinde yaşayan Diril ailesinin 13 çocuğundan 6’sı Bursa ve İstanbul’a yerleşerek buraya yaşamaya başladı. Ailenin 9’uncu çocuğu olan Şirin Diril de (33) 2010 yılında İstanbul’a yerleşerek personel servisinde çalışmaya başladı. Mesleği şoförlük olan Şirin Diril, 15 Temmuz gecesi servis aracıyla Özel Harekât Polislerine siper oldu. Darbeciler aracın içerisindeki Diril’i ön camından tarayarak kurşun yağdırdı şehit oldu.

2 YILDIR GÖRMEMİŞTİM
Oğlunun yıllarca servis şoförü olarak çalıştığını söyleyen annesi Münevver Diril (74), “Şirin ile 2 yıldır yüzyüze görüşememiştik. Bayramda Bursa’daki çocuklarımı görmeye gideceğimi, oradan da İstanbul’a geçeceğimi söyledim. Şirin’i de orada görecektim. Darbe gecesi Şirin işten gelip evde yemek yerken televizyonda olayları görmüş. Cumhurbaşkanımızın çağrısını duyunca da arkadaşlarına Kısıklı’ya gideceğini söyleyerek evden çıkmış. Bir süre sonra da kendisinden Özel Harekât Polislerini Kadıköy’deki Türk Telekom binasına götürmesi istenmiş. Polisleri almaya gittiği yerde de darbeciler ateş ederek önünü kesmiş. Şirin de polislerin önüne siper yapmak için aracını durdurunca da darbeciler tarayarak şehit etmişler” dedi.

ATASI GİBİ ŞEHİT OLDU
Ailesinin Hazreti Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin’in soyundan geldiğini söyleyen Münevver Diril, “Zalimler atamız Hazreti Hüseyin’i bile şehit etmişler. Oğlum da bu zamanın zalimleri tarafından atası gibi şehit edildi. Benim oğlum kötü bir şey yapmamıştı. Emeğiyle geçinen bir insandı. Kardeşiyle beraber aldığı arabayla servis işi yaparak ekmeğini kazanıyordu” dedi.

ANNESİNİ GÖREMEDİ
Şehidin ağabeyi Şerif Diril ise “Annem 2 yıldır görmüyordu. Şirin buraya gelemeyeceği için annem de bayramda Bursa’daki kız kardeşlerimi gördükten sonra İstanbul’a gidip O’nu ve diğer kardeşimizi görecekti. Bayram tatili uzayınca Şirin buraya geldi ama annem Bursa’ya gitmişti. Birbirlerini göremediler” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Oğlum vatanı ve demokrasi için şehit düştü

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
7.718.613

VAKA

7.144.249

İYİLEŞME

68.050

ÖLÜM

574.364

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
243.284.879

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

4.942.616

ÖLÜM

111.811.512

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470