• Son Vakit
  • Haber
  • Dünya Ticareti’ne Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Destek

Dünya Ticareti’ne Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Destek

Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkındırma Derneği’nin Genel Başkanı Ali Genç yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanlığı’nın katkılarını ve desteklerini istedi.

Ali Genç; Hollanda Tarım sektörünün büyük bölümünü elden çıkardı. Türkiye’de hala çiftçiler için yeterli alan ve fırsatlar var. Hollanda da tarım sektöründeki duayenlerden ve aynı zamanda mali müşavir, iş danışmanı olan R.J. Vander Vaart ve Hollanda’da yaşayan derneğimizin temsilci başkanımız Ahmet Kartal ile yaptığımız toplantıda tarım alanının kullanılmasını yetkili kurumlardan istedik ve talep ettik.

Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkındırma Genel Başkanı Ali Genç geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Durmuş ile bu konular hakkında birçok girişimlerde bulunarak. Türkiye’ye 20 ila 30 milyar Euro yatırım yapacaklarını ilettiler.

Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkınma Derneği’nin Misyonu:

Bünyesindeki farklı sektörlerdeki işadamları arasında birikim, bilgi ve fikir paylaşımına öncülük ederek işbirliği fırsatları oluşturmak, üyelerinin daha ileri iktisadi ve sosyal seviyelere ulaşmaları için gerekli çalışmalar yürütmek, çeşitli sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları, kamuoyu önderleri ile ilişkiler geliştirerek üyelerinin bu kuruluşlarda güçlü temsil ilişkileri içerisinde olmalarına rehberlik etmek, iş dünyasının sorunlarını tespit edip giderilmesi yönünde çalışmalar yapmak, yerel, bölgesel ve ulusal konularda projeler hazırlayıp üyelerle ve ilgili kurumlarla paylaşmak ve bu projelerin gerçekleşmesinde rol oynamaktır.

Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkınma Derneği’nin Vizyonu:

Sosyal sorumluluklarımızın bilincinde, serbest piyasa ve liberal ekonomi ilkelerini özümsemiş; ulusal ve uluslararası platformlarda güçlü ilişkileri ve etkin temsiliyeti olan, gündem yaratan ve yaptırım gücüne sahip bir Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkınma Derneği.

Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkınma Derneği’nin İlkeleri:

Ekonomik alanda iş birliğini, sosyal alanda paylaşmayı, siyasal alanda uzlaşmayı ilke edinmiştir. Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkınma Derneği yüksek ahlak sahibi, dürüst, çalışkan, yeniliklere ve iş birliğine açık olmayı ilke edinmiştir. Derneğin şeffaflığı ve demokrasiyi temel alan yaklaşımı ilişkilerde saygıyı, davranışlarda olgunluk ve tutarlılığı, iş birliğinde uyum ve hakça paylaşımı öngörmektedir.

Dünya Ticaret Yatırım ve Kalkınma Derneği’nin Amacı:

Türkiye sınırları içerisinde milli hedeflere ulaşmada yatırımın önemini benimsemiş iş adamlarının ortak sesi olarak, ulusal ekonomik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak; kalkınma vizyonları geliştirerek milli rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmak; projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak amacıyla, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmaktır.


Haber / Ferhat AYDOĞAN

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

1932 DE NELER YAPTILAR

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
8.841.993

VAKA

8.370.274

İYİLEŞME

77.192

ÖLÜM

471.719

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
264.063.084

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

5.232.850

ÖLÜM

132.589.717

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470