Bugünden İtibaren E-Devlet’ten Yapılabilecek

Elektronik haberleşme işletmecileri sabit ya da; mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal yapabilecek.

Elektronik haberleşme işletmecileri sabit ya da; mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal yapabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı; 200 bin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecileri hizmetlerine ait aboneliklerin iptali bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

24 SAAT İÇERİSİNDE ÜCRETLENDİRME DURDURULACAK

E-Devlet Kapısı’ndaki fesih başvurusundan sonra, 24 saat içinde hizmete dair ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Sabit ya da mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye; yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

BAYİLERE GİTME ZORUNLULUĞU SONA ERECEK

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek için hizmet sağlayıcıların bayilerine; gitme zorunluluğu, özellikle Kovid-19 salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu.

Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’üzerinden insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden; fesih başvurusu gelmesi durumunda başvuruyu yerine getirmekle yükümlü olacak.

0 0 1 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Eddie Newton Gidiyor Abdullah Avcı Geliyor

Hızlı Yorum Yap

0 0 1 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
7.718.613

VAKA

7.144.249

İYİLEŞME

68.050

ÖLÜM

574.364

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
242.605.732

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

4.931.905

ÖLÜM

111.132.365

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470