Alaattin Çakıcı’nın Aracı 2.Defa Durduruldu

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında MHP, CHP ve HDP milletvekilleri arasında Alaattin Çakıcı ve ırkçılık tartışması yaşandı. Alaattin Çakıcı ve Mahir Çayan üzerinden başlayan tartışmalar, tansiyonun yükselmesine neden olmuştu.Bunun yanı sıra bütçe görüşmeleri sırasında Alaattin Çakıcı ve arkadaşlarının araçları İstanbul KOM Ekiplerince durduruldu ve arandı.  

Çakıcı’nın yakın dostlarından Üzeyir Çakmaktaş yaptığı twetter hesabında şunları dile getirdi;

Neler oluyor? Bu ne demek?

Bu talimatı kim verdi? Bugün saat 18.45 sularında İstanbul Vadi’deki ofisinden çıkıp trafikte seyreden Alaattin Çakıcı ve arkadaşlarının araçları İstanbul KOM ekiplerince durduruldu ve arandı. Görevlendirilmiş KOM ekibi, yapılan rutin uygulama demiş!

Polis, gerek duyarsa her vatandaşı çevirebilir ve arayabilir. Bu polisin görevidir, görevini yapan polise saygı duyarız. Ancak, CHP ve HDP’nin TBMM’de eylem birliği yaparak Alaattin Çakıcı’yı “terörist” yaftasıyla suçlaması ile eşzamanlı bu tasarruf akıllarda soru işareti bırakmış oldukça da manidar bulunmuştur.

KOM, yol kontrolü yapmaz; yapmışsa nokta atışı olarak alınan bir talimatın gereğini yapmıştır. CHP ve HDP’nin “terörist” suçlamasına maruz kalan Alaattin Çakıcı’yı güzergâhta durdurarak kontrole tabi tutmak, olsa olsa  Fetö ve PKK ‘zihniyetli kriptoların işi olabilir. Güzergâhta teröristlere hedef gösterilen birinin aranması akla başka bir şey getirmiyor. O noktada arama-kontrol yapılarak bölgeye, mekâna dikkat mi çekilmek istendi? Malum, İstanbul Vadi ‘de Alaattin Çakıcı’nın ofisi olduğu gibi Mehmet Ağar’ın oğlunun ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’un oğlunun ‘da ofisi var. Terörist ithamına maruz bırakılarak PKK’ye, DHKP-C’ye hedef gösterilen Alaattin Çakıcı’nın manidar zamanda ve mahalde durdurularak aranması idari soruşturmayı gerektiren bir durumdur.

Konunun hassasiyeti dikkate alınarak sorumlu ve/veya sorumlular hakkında gereken işlem yapılmalıdır. Terörist: Mahir Çayan’dır, Selahattin Demirtaş’tır!

#AlaattinÇakıcıteröristdeğildir

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İngilterede covid-19 aşılaması başladı

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
7.718.613

VAKA

7.144.249

İYİLEŞME

68.050

ÖLÜM

574.364

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
242.918.979

VAKA

131.473.367

İYİLEŞME

4.936.844

ÖLÜM

111.445.612

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son Vakit'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Son Vakit'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470